0

Vědci prozradili, jak se bez léků zbavit cukrovky

Kanadští lékaři shromáždili spoustu důkazů toho, že periodické hladovky skutečně pomáhají zbavit se diabetu druhého typu a obnovit normální funkci insulinového systému. Jejich závěry byly zveřejněny v časopise BMJ Case Reports.

Před třemi lety britští biologové v experimentech s myšmi zjistili, že vývoj cukrovky druhého typu je spojen se ztučněním slinivky břišní a jater. Jak ukázaly další experimenty, odstranění pouze jednoho gramu tuku z těchto orgánů úplně zlikvidovalo všechny symptomy choroby a donutilo i ostatní buňky organismu k tomu, aby přijímaly molekuly insulinu „normálně".

Později kanadští lékaři tuto teorii vyzkoušeli na dobrovolnících, uvádí BMJ Case Reports. Obrátili se na ně tři muži ve věku 40 až 70 let, kteří trpěli těžkou formou cukrovky druhého typu. Lékaři jim navrhli, aby se zúčastnili experimentu a pokusili se zbavit cukrovky pomocí hladovky.

Dva z nich si zvolili šetrnější režim a nejedli den, třetí hladověl tři dny za sebou, pak zase začal jíst. Takovou dietu testovaní drželi 10 měsíců, vědci po celou tuto dobu kontrolovali jejich zdravotní stav a sledovali změny v jejich metabolismu.

Asi za měsíc mohli nemocní přestat brát insulin a léky proti diabetu, hladina insulinu a glukózy v jejich krvi poklesla na skoro normální úroveň.

Díky tomu všichni tři muži za několik měsíců zhubli asi o 10 až 18 procent a zbavili se všech nepříjemných následků vývoje diabetu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.