0

Byl zjištěn jednoduchý způsob prevence před onemocněními srdce a cév

Vědci z The University of Toledo v USA dokázali, že doplňky stravy s obsahem beta-hydroxymáselné kyseliny (BOMK), pomáhají předejít hypertenzi, která je příčinou vážných kardiovaskulárních onemocnění. Není nutné snižovat příjem sodíku nebo zvyšovat tělesnou aktivitu. Je to uvedeno v tiskové zprávě MedicalXpress.

BOMK je karboxylová kyselina, která se syntetizuje v játrech během metabolismu mastných kyselin. Výroba této sloučeniny závisí na určitých vnějších faktorech. Vědci tak dokázali, že požívání velkého množství soli snižuje hladinu kyseliny beta-hydroxymáselné v těle. Syntéza BOMK se však stává aktivnější, když je omezen vstup kalorií a fyzického cvičení do těla, což snižuje tlak.

Vědci představili hypotézu, že kyselina beta-hydroxymáselná snižuje tlak. Testovali to na krysách, které dostávaly 1,3-butanediol, který se v játrech mění na BOMK. Výsledky experimentu ukázaly, že se tím snižuje zánět ledvin spojený s hypertenzí.

Vědci chtějí také dokázat, že lidé s vysokým krevním tlakem mají nedostatek BOMK. Chtějí také vyjasnit, kolik kyseliny beta-hydroxymáselné je potřebné k léčbě hypertenze a zda sloučenina může poškodit jiné orgány. Poté bude provedena klinická studie, ve které bude porovnáván stav lidí, kteří dostávají přípravek, s pacienty, kteří dostanou placebo.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.