0

Vědci odhalili nové výhody časté konzumace kofeinu

Vědci z čínské Univerzity v Čching-tao prokázali, že konzumace kofeinu snižuje riziko vzniku takzvané růžovky, tedy chronického onemocnění obličejové pokožky. Toto onemocnění způsobuje zarudnutí pokožky, zánět a rozšíření krevních cév. O daném výzkumu se píše v tiskové zprávě uveřejněné na portálu MedicalXpress.

Odborníci zkoumali asi 82 737 žen, které se účastnily dlouhodobého výzkumu Nurses' Health Study II, v rámci kterého byly zkoumány vlivy různých faktorů na zdraví a vývoj nemocí, píše MedicalXpress. Za celé období tohoto výzkumu se vědci setkali s celkem 4945 případy růžovky. S rostoucí konzumací kofeinu se však riziko vzniku a vývoje tohoto onemocnění snižovalo. Pravděpodobnost vzniku růžovky u lidí, kteří pili hodně kávy a u těch, kteří pili méně než šálek kávy měsíčně, tak činila jen 0, 77 %.

Podle vědců výsledky tohoto výzkumu vyvrací hypotézu, podle níž má růžovku způsobovat právě kofein. Nicméně mechanismus, který leží v základech tohoto příznivého účinku, zůstává zatím neznámý.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.