0

Vědci objevili nečekanou užitečnost fyzické zátěže

Vědci z Kolumbijské univerzity došli k závěru, že hormon osteokalcin, který produkují buňky kostní tkáně, má pozitivní vliv na paměťové procesy, uvádí MedicalXpress.

S věkem se hladina osteokalcinu v organismu snižuje. Lékaři jsou však přesvědčeni, že jeho hladinu je možné udržovat pomocí přiměřené zátěže, například chůzí.

Již dříve vědci zjistili, že fyzická aktivita napomáhá uvolňování bílkoviny RbAp48, která zabraňuje ztrátě paměti u starých lidí.

V rámci nového výzkumu biologové dokázali, že právě interakce RbAp48 s osteokalcinem je klíčovým faktorem, který má vliv na zlepšení paměti.

„Prakticky každý člověk se s přibývajícím věkem setká s příznaky proruchy paměti, a proto je velmi důležité pochopit příčiny a najít způsoby zmírnění tohoto procesu," řekl profesor Kolumbijské univerzity Eric Kandel.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.