0

Odborníci přišli na to, co je hlavním předpokladem dlouhého života

Vidělo: 1886 lidí

Odborníci z biotechnologické společnosti Calico Life Sciences a genealogické společnosti Ancestry zjistili, že geny mají vliv na délku života v mnohem menší míře, než se dříve předpokládalo. K hlavním faktorům dlouhověkosti totiž patří vliv životního prostředí a životní styl. To se uvádí v tiskové zprávě zveřejněné na portálu MedicalXpress.

Podle předchozích odhadů je dlouhověkost jen z 15-30 % určena genetickými rozdíly. Dalšími faktory jsou pak životní styl, vliv společnosti, nemoci a nešťastné náhody. V nové studii vědci prozkoumali rodokmeny více než 400 milionů lidí. Přičemž vědci brali v potaz pouze délku života každého konkrétního člověka, jeho místo narození a rodinné vazby.

Vědci provedli také statistickou analýzu faktorů dlouhověkosti mezi příbuznými, kteří se narodili v 19. století a na počátku 20. století. Na základě toho vyhodnotili dědičnost délky života mezi sourozenci a bratranci. Ukázalo se, že souvztažnost mezi manželi byla vyšší než mezi pokrevními bratry a sestrami. To tedy naznačuje, že faktor životního prostředí zde hraje hlavní roli. Takovými faktory pak mohou být například stejné environmentální podmínky nebo pozitivní „třízení", kdy si lidé vybírají partnery, kteří vyznávají podobný životní styl. Vzhledem k výsledkům tedy výzkumníci dospěli k závěru, že dědičnost je genetickými vlastnostmi určena pouze ze sedmi procent.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.