0

Vědci odhalili nečekanou výhodu obezity

Vidělo: 11 063 lidí

Vědci z Kalifornské univerzity zjistili, že obezita je v některých případech nejen rizikovým faktorem pro vývoj některých typů rakoviny, ale také pomáhá tělu bojovat proti nádorům. Výsledky výzkumu jsou zveřejněny v časopise Nature Medicine.

Jak odborníci vysvětlili, při nadváze se rakovinový nádor živí mnohem aktivněji, rozvíjí se rychleji a má větší schopnost zotavit se. Současně použití imunostimulační terapie u lidí s obezitou způsobuje přetížení imunitního systému, které vyvolává výskyt různých vedlejších účinků.

Rakovina může vyvolat uvolňování PD-1 proteinů, které brání T-lymfocytům napadnout infikované buňky. Jak ukázaly experimenty na myších, tento proces lze zastavit pomocí blokátorů inhibičních signalizačních cest. U obézních zvířat je však supresivní protein sekretován aktivněji bez ohledu na typ nádoru a jejich míra přežití je vyšší.

Podle vědců může být dysfunkce T-buněk částečně vysvětlena působením leptinu, peptidového hormonu, který reguluje energetický metabolismus.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.