0

Vědci uvedli novou příčinu náchylnosti k alkoholu

Tým vědců z USA, Mexika a Španělska dospěl k závěru, že klimatické podmínky ovlivňuji konzumaci alkoholických nápojů. Praví se to v článku ve vědeckém časopisu Hepatology.

Experti porovnali spotřebu alkoholu a klimatické podmínky ve 193 zemích s použitím dat Světové zdravotnické organizace a Světové meteorologické organizace. Podle slov vědců, čím je klima drsnější, tím víc mají lidé náchylnost k alkoholu.

Odborníci rovněž zjistili, že problémy s alkoholismem a cirhózou jater mají nejčastěji v chladných zemích. Vědci také mají za to, že konzumace alkoholu může být způsobena přáním se zahřát anebo „se zbavit deprese", která vzniká kvůli malému počtu slunečních dní v roce.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.