0

Vědci objevili nové nebezpečné onemocnění

Vědci v Hongkongu zaznamenali několik případů přenosu hepatitidy E z krys na člověka. To naznačuje, že se onemocnění stalo přenosným, což znamená, že viry v těle zvířat jsou nyní schopné infikovat lidi prostřednictvím dosud neznámého mechanismu. Informuje o tom Science Alert.

Žena s oslabenou imunitou s podezřením na hepatitidu E byla hospitalizována v květnu roku 2017 s příznaky jako ztráta chuti k jídlu, bolest břicha a hlavy. V září 2018 se na lékaře obrátil 56letý muž, u něhož byl zaznamenán první případ hepatitidy typu E způsobené viry, které přešly z krys. Následná analýza krevních vzorků ukázala, že žena byla také nemocná.

Hepatitida E se přenáší z člověka na člověka přes pitnou vodu, která je kontaminovaná částicemi stolic, přes předměty nebo ruce při kontaktu s ústní dutinou. Jak se hepatitida E začala přenášet od krys, stále není známo, avšak v poslední době odborníci zaznamenali prudký nárůst počtu hlodavců v Hongkongu. Nemocní lidé by mohli sníst potravu, na kterou se dostaly výkaly infikovaných zvířat.

скачать dle 12.1
Štítky:Vědci
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.