0

Vědci objevili nové nebezpečí cukru

Cukr blokuje aktivitu bílkoviny, která je nezbytná pro rozmnožení střevní mikroflóry. K takovému závěru dospěli vědci z Yaleovy univerzity, jejichž výzkum byl zveřejněn v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences. Informoval o tom portál MedicalXpress.

Vědci zařadili do stravy laboratorních myší potraviny s vysokým obsahem glukózy a fruktózy. Chtěli tak zjistit, jaký vliv má sacharóza na prospěšnou bakterii Bacteroides thetaiotaomicron. Dříve se předpokládalo, že se cukr v tenkém střevě vstřebává. Nedávné průzkumy však ukázaly, že se může dostat až do tlustého střeva a ovlivnit tak mikroflóru. Proto se vědci rozhodli, že zjistí, jak silný daný vliv je.

Ukázalo se, že cukr blokuje produkování bílkoviny Roc, která je zodpovědná za kolonizaci bakterií. A právě to by mohlo vést ke zdravotním problémům. Na daném druhu cukru (fruktózy či glukózy) přitom nezáleželo.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.