0

Káva a alkohol prospívají v této věci

Vědci z Kalifornské univerzity zjistili, že ti, kdo požívají alkohol střídmě, žijí déle, než ti, kdo se alkoholu úplně vzdali. Oznámil to portál WKRC-TV.

Průzkumu 90+ Study, jehož cílem bylo zjistit faktory dlouhověkosti, se zúčastnilo přes 1,6 tisíce lidí. Každých šest měsíců počínajíce rokem 2003 podstupovali dobrovolníci neurologické a neuropsychologické testy a také plnili kognitivní a fyzické úkoly. Vědci také zjistili jídelníček dobrovolníků, jejich fyzickou aktivitu a prozkoumali jejich chorobopisy a léky, které brali.

Ukázalo se, že ti, kdo pili v mírném množství alkoholické nápoje a kávu, se častěji dožívali 90 let, než ti, kdo tyto nápoje nepili. Víc než to, u lidí starších 70 let z nadváhou bylo riziko smrti menší, než u lidí s normální váhou nebo podváhou.
Výzkumníci také zjistili, že přes 40 procent lidí starších 90 let trpěli demencí a téměř 80 procent jich byli invalidy. Přitom u asi poloviny devadesátiletých se kognitivní poruchy nedají vysvětlit patologiemi nervové soustavy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.