0

Vědci zjistili, co prodlužuje lidský život

Vidělo: 1274 lidí

Tým vědců z University College London ve Velké Británii zjistil sociální faktory, které mají vliv na délku života a proces stárnutí. Článek byl zveřejněn v časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences.

Vědci dospěli k závěru, že častá setkání s přáteli a příbuznými ovlivňují délku života a zpomalují stárnutí.

Výzkumníci sledovali čtyři roky život 7 304 lidí různého pohlaví ve věku po padesátce. Nakonec zjistili, že pevnější zdraví mají starší lidé, kteří věnují více času stykům s blízkými.

Přes 73 % lidí, kteří se cítili dobře, se minimálně jednou týdně setkali s přáteli, navštívili sportovní haly, muzea, divadla a náboženská zařízení, byli členy veřejných organizací.

Vědci mají za to, že lidé, kteří vedou v pokročilém věku aktivní život, pociťují jeho význam a smysl. Proto se jejich zdraví nezhorší a samotný život přináší víc radosti.

Dříve vědci zjistili, že skutečnost, že ženy žijí déle než muži, nesouvisí s jejich střízlivějším pohledem na život, ale s pohlavními chromosomy. K tomuto závěru dospěli genetici, kteří zveřejnili příslušný článek v časopisu Aging Cell.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.