0

Bylo zjištěno nebezpečí nedostatku vitamínu B12 v organismu

Vidělo: 1353 lidí

Vědci z Riceovy univerzity v americkém Houstonu uvedli hlavní následky nedostatku vitamínu B12 v organismu. Výsledku pokusů na červech byly zveřejněny v časopise PloS Genetics.

„Využili jsme hlístice, abychom prozkoumali, jak ovlivňuje dieta fungování organismu živočichů,“ řekla jedna z autorů studie Natalja Kirijenková.

Podle jejích slov bylo v průběhu experimentu nečekaně zjištěno, že potrava s velkým obsahem vitamínu B12 prudce zvyšovala odolnost červů vůči stresovým činitelům a patogenům. Přitom nedostatek vitamínu naopak snižoval imunitu a měl za následek akumulaci toxických produktů rozpadu některých aminokyselin.

Vědci rovněž podotýkají, že nedostatek B12 napomáhá vývoji chronické únavy, chudokrevnosti a schizofrenie a jeho přebytek může urychlit hromadění mutací v DNA.

V prosinci roku 2018 promluvili vědci o prospěšnosti vitamínu C pro kouřící ženy. Podle jejich slov pak děti těchto žen mnohem méně trpí plicními chorobami.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.