0

Pozor! Hrnek z Alberta ohrožuje lidské zdraví

Vidělo: 1360 lidí

České ministerstvo zdravotnictví varovalo před nebezpečným bambusovým hrnkem vyráběným v Číně, který prodává řetězec Albert. Při používání se z něho uvolňuje formaldehyd.

„Laboratorními testy bylo prokázáno, že bambusový hrnek za předvídatelných podmínek použití uvolňuje formaldehyd v množství 140 ± 14 mg/kg simulantu. To je v rozporu s článkem 11 nařízení Komise (EU) č. 10/2011 o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami (..…),“ stojí ve zprávě ministerstva zdravotnictví.

Ministerstvo dále informuje, že expozice formaldehydu vede k bolestem hlavy a zánětům nosní sliznice, přičemž může dále způsobovat podráždění a alergické reakce.

Podle popisu se jedná o bambusový hrnek Out ot the Blue KG (Roxan) o průměru 9x13 centimetrů s dekorem na vnější straně, podle informací se může jednat o obrázky tukanů, ananasů a listů. Výrobek má barevné silikonové víčko, kde je otvor pro pití a nápis Caution contents hot. Uvnitř hrnku se dále nachází papírová etiketa s vícejazyčným upozorněním.

Mluvčí ministerstva Gabriela Štepanyová sdělila, že řetězec Albert stáhl hrnek z prodeje, informoval portál Eurozprávy.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.