0

Lékaři uvedli hlavní příznaky karcinomu kůže

Vidělo: 1286 lidí

Kanadští lékaři uvedli hlavní známky vývoje rakoviny kůže, z nichž nejzávažnější je melanom. Informuje o tom MedicalXpress. Pozornost by měla být věnována rodinným znamínkům, která se objevují na těle, zejména jejich barvě a velikosti.

Zdůrazňuje se, že nejlepší je zachycení nemoci na samém počátku - ve fázi tzv. prekancerózy. Melanom se nejčastěji vyvíjí na místech, která jsou vystavena slunci. A proto by holé oblasti těla měly být chráněny mnohem lépe.

Nemoc se však může objevit i na dlaních, a dokonce i na chodidlech, a proto je lepší okamžitě lékaři ukázat jakékoliv podezřelé znaménko. Měli byste být opatrní, pokud spatříte na těle znaménko obzvlášť tmavé barvy, jehož velikost se zvětšuje, a navíc pokud znaménko má nerovné okraje.

Lékaři doporučují navštívit odborníky s objevem každého nového znaménka, protože melanom je poměrně těžké určit. Okamžitou reakci si vyžadují znaménka, která jsou poškrábaná nebo se odlupují.

Vývoj melanomu může vyvolat různé druhy mutací, a proto pro každý případ je lepší provedení testu k určení genetického poškození DNA.

Dříve vědci z Oxfordské univerzity dospěli k závěru, že každodenní konzumace červeného masa (hovězího, vepřového, jehněčího) a zpracovaného masa, dokonce i v malém množství, může zvýšit pravděpodobnost vzniku rakoviny tlustého střeva.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.