0

Vědci odhalili, který nápoj přispívá ke zdraví srdce

Vidělo: 1262 lidí

Spotřeba nesolené rajčatové šťávy snižuje riziko vzniku onemocnění kardiovaskulárního systému. K tomuto závěru přišly vědci z Tokijské lékařské a zubní univerzity. Informoval časopis MedicalXpress.

Výzkumného experimentu se zúčastnilo 184 mužů a 297 žen. Během roku pili tento nápoj v neomezeném množství. Na konci studie odborníci zkontrolovali stav srdce a cév u pacientů.

Ukázalo se, že krevní tlak 94 účastníků, kteří trpěli arteriální hypertenzí nebo prehypertenzí, se významně snížil. Kromě toho vysoké hladiny cholesterolu, kterou mělo 125 dobrovolníků, se také snížily. Výsledný efekt byl stejně pozorován u mužů i žen, i u různých věkových skupin.

„Pokud víme, náš výzkum je první studií, která zkoumá vliv konzumace rajčat nebo produktů z rajčat na riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění v průběhu roku a v širokém věkovém rozmezí,“ píší vědci

Kardiovaskulární onemocnění jsou jednou z nečastějších příčin úmrtí na světě. Podle Světové zdravotnické organizace, koronární srdeční onemocnění a mrtvice si vyžádaly nejvíce lidských životů. V roce 2015 na tyto nemoci zemřelo celkem 15 milionů lidí.

Před měsícem Americká kardiologická asociace uvedla, že pravidelné cvičení jógy pomáhá snížit krevní tlak a zlepšit práci kardiovaskulárního systému. Výsledky jejich výzkumu ukázaly, že jóga je vhodná i pro ty, kteří chtějí snížit hladinu cholesterolu a tělesnou hmotnost a také překonat stres.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.