0

Vědci uvedli, že pro zhubnutí máte přibrat. Nejde však o tuk

Vidělo: 1326 lidí

Lidé, kteří trpí problémy s nadváhou, by se neměli zaměřovat na snížení úrovně tuku, ale na posilování svalů. Uvádí se ve studii amerických vědců, kterou zveřejněni portál Medicalxpress.

Vědeckého experimentu se zúčastnilo 400 párů dvojčat ve věku od 22 do 45 let. Odborníci analyzovali zjištěné ukazatele a dospěli k závěru, že stav svalové hmoty hraje klíčovou roli při hubnutí a pomáhá vyhnout se opětovnému přibírání na váze po ukončení diet.

Výzkumníci poznamenávají, že vyšší svalová hmota je spojena s citlivostí na inzulín. Kromě toho, svaly používají hodně kyslíku a obecně spotřebovávají hodně energie. Mezi důležité výhody svalů odborníci vyznačují jejich schopnost „vytahovat“ glukózu z krve.

Vědci zdůrazňují, že nedostatečně rozvinutý svalový systém je odůvodněn stejnými faktory, které zvyšují riziko vzniku diabetu a kardiovaskulárních onemocnění. Posílení svalové hmoty tak nejen pomůže zhubnout, ale i postarat se o zdraví.

Dříve výzkumníci ze Svobodné univerzity v Berlíně objevili rostlinný „doping“, který zvyšuje hmotnost a sílu svalů. Jde o obyčejný špenát. Ukázalo se, že tato zelenina má schopnost posilovat svaly a přispívá k nárůstu svalové tkáně. Obsahuje totiž eсdysteron, kterému také říkají rostlinný steroid. 

Ukázalo se, že účastníci experimentu, kteří užívali ecdysteron, zlepšili své ukazatele ve vzporu ležmo a také jim podstatně narostla svalovina. Vědci dospěli k závěru, že tato látka působí na lidi jako klasický doping. 

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.