0

Vědci našli způsob, jak vyléčit Alzheimerovu chorobu

Vidělo: 1289 lidí

Američtí vědci našli způsob, jak vyléčit Alzheimerovu chorobu. Spočívá v periodické transfúzi krve pacientům pokročilého věku, oznámil portál New Atlas.

Při zkoumání věkových onemocnění mozku výzkumníci zjistili, že mladá krev obsahuje proteiny chronokiny, které obnovují funkce nervové soustavy a zlepšují regeneraci kmenových buněk. Věkem se přitom jejich koncentrace v krvi snižuje, což vede k vývoji podobných onemocnění.

V průběhu výzkumu, jehož se zúčastnilo 40 lidí s Alzheimerovou chorobou, dávali vědci účastníkům experimentu krev s těmito proteiny v průběhu pěti dnů. Po dvanáctitýdenní přestávce se léčení opakovalo. Po ukončení experimentu byl proveden test, v němž se hodnotily kognitivní poruchy fungování mozku. Výsledky ukázaly stabilní stav pacientů, který by se měl bez transfúze krve značně zhoršit.

V červnu bylo oznámeno, že pracovníci Výzkumného ústavu translační genomiky a univerzity státu Arizona zjistili, že lidé, kteří mají nepříznivou rodinnou anamnézu kvůli Alzheimerově chorobě, mohou začít trpět prvními příznaky demence hned po dosažení plnoletosti, tedy 40 let předtím, než začne aktivní fáze choroby.

Letos v březnu Medicalxpress informoval o tom, že dieta založená na zeleném čaji a mrkvi byla schopna zastavit rozvoj Alzheimerovy choroby a obnovit paměť u hlodavců geneticky predisponovaných k výskytu této nemoci.

Výzkumníci ze Zdravotnické školy Keck v USA v rámci experimentu prozkoumali dvě složky: EGCG (klíčová složka zeleného čaje) a FA, kyselinu ferulovou, která se nachází v mrkvi. Je třeba poznamenat, že kombinace výtažků z mrkve a zeleného čaje působila na mozek myší podstatně silněji než použití těchto látek zvlášť.

Tři měsíce před a po jídle provedli vědci řadu neuropsychologických testů s hlodavci. Testy byly podobně těm, které odhalují demenci u lidí.

Podle vedoucího výzkumu profesora Terrence Towna, po třech měsících kombinovaná léčba plně obnovila pracovní paměť myší s Alzheimerovou chorobou.

Town podotkl, že sloučeniny rostlin pravděpodobně snižují neurologický zápal a oxidační stres v mozku — klíčové aspekty Alzheimerovy patologie u lidí.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.