0

Byla uvedena hlavní příčina vzniku rakoviny prsu a střeva, cukrovky a ischemie

Vidělo: 1275 lidí

Každý třetí případ ischemické choroby srdeční je spojen s nedostatkem fyzické aktivity. Na Facebooku to napsal náměstek ministra zdravotnictví  Oleg Salagaj.

Podle údajů Světové zdravotnické organizace je nedostatek fyzické aktivity příčinou přibližně šesti procent úmrtí na světě, připomněl.

 „Pokud budeme hovořit o konkrétních nemocech, tak 25 % rakoviny prsu a střeva, 27 % cukrovky a přibližně 30 % ischemické choroby srdeční lze vysvětlit nedostatkem fyzické aktivity.“

Náměstek ministra uvedl, že fyzická aktivita je nutnou součástí života každého člověka.

Zátěž přitom musí být racionální a „v žádném případě traumatická“.

Salagaj dodal, že pravidelná fyzická cvičení pomáhají snížit riziko vysokého tlaku, kardiovaskulárních a některých onkologických onemocnění, deprese a také přispívají ke zvýšení celkové pohody.   

Sergej Abašin, hlavní vědecký pracovník oddělení klinické onkologie Národního lékařského výzkumného centra dětské hematologie, onkologie a imunologie Dmitrije Rogačova, dříve uvedl sedm nejtypičtějších příznaků onemocnění rakovinou.

V první řadě onkolog radí věnovat pozornost každému neobvyklému krvácení nebo výtokům z jakéhokoliv orgánu nebo části těla. Kromě toho je třeba brát vážně objevení se ztluštění, nádorů nebo boulí na těle.

Svědčit o vzniku rakoviny mohou i dlouho se nehojící rány. Dalším příznakem je dlouhodobé narušení činnosti střev nebo močového měchýře, řekl lékař v interview pro časopis Profil.

Problémy s polykáním, chrapot nebo kašel také mohou být výraznými příznaky vzniku zhoubného nádoru. O vzniku rakoviny mohou svědčit i změny mateřských znamének, píše Medikforum.

Lékař přitom zdůraznil, že všechny výše uvedené příznaky mohou svědčit i o jiných onemocněních, a proto v případě objevení se těchto příznaků je třeba podstoupit vyšetření a provést testy na biopsii, histologii a další.  

скачать dle 12.1
Štítky:rakovina
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.