0

Jaké pozice jsou ve spánku nebezpečné? Kardiolog odhalil rizika

Spánek na boku poškozuje páteř, pozice na břiše zase zvyšuje nitrobřišní tlak, o rizicích v rozhovoru pro Sputnik promluvil kardiolog Ministerstva zdravotnictví Sadvoj.

Specialista uvedl, že optimální variantou je spánek na zádech. Dodal také, že nejnebezpečnější pozice je spánek v sedě.

„Pozice v sedě negativně ovlivňuje srdce, zvyšuje nitrobřišní tlak, kvůli čemuž dochází k otokům. Což hrozí rozšířením žil a trombózou,“ zdůraznil kardiolog.

Navíc lékař prozradil, čím je prospěšný spánek ve dne. Takovým odpočinkem se snižuje riziko srdečních chorob a člověk se cítí čilý.

Kardiolog Sadvoj také doporučuje, aby lidé spali dostatečný počet hodin.

„Osmihodinový spánek je opravdu dostupný a doporučovaný,“ zakončil lékař rozhovor.

Sedm nejhorších variant stravování v noci

Experti sdělili, co se určitě nemá jíst před spánkem. Nejhorší variantou jsou smažená jídla obsahující karcinogeny. Smažená vajíčka nebo maso mohou obsahovat nebezpečné látky a přispívat k vývinu zhoubných nádorů.

Maso není ostatně vhodné konzumovat před spánkem v žádné podobě, protože může porušit výměnu cholesterolu. Snažte se jíst bílkovinové potraviny do 20:00. Stejně je třeba se vyhýbat před spánkem bobům a čokoládě.

Není rovněž dobré konzumovat pálivá jídla, protože donutí žaludek, aby fungoval celou noc, což může zhoršit jeho stav. Mléčná kaše se zase nehodí kvůli obsahu cukru, píše portál MedikForum. 

Za nejlepší jídlo před spánkem považují experti ovoce. Přitom to ale nemají být jablka, která přetíží slinivku břišní. Dají se nahradit pomeranči nebo kivi.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.