0

Jak zhubnout povánoční kila?

Odborníci sestavili seznam doporučení pro lidi, kteří si přejí zrychlit svůj metabolismus. Můžete udělat několik změn, díky kterým už se nebudete muset bát přibírání. Informoval o tom portál Food News.

Dietologové radí, aby lidé konzumovali především více tekutin. Uvádí, že litr a půl vody denně (minimálně šest šálků) přispívá ke spálení dalších 17,4 tisíc kilokalorií za rok. Kromě toho je pro urychlení metabolismu vhodné pít bylinkové čaje a konzumovat potraviny s velkým obsahem vody, jako jsou okurky, grapefruity, melouny a cukety.

Z rad odborníků rovněž plyne, že dobrou volbou je i konzumace většího množství celulózy, kterou ve velkém obsahují jablka, brokolice, hrášek, hrušky, maliny či řepa.

V článku se také připomíná, že jedna čajová lžička hořčice dokáže za pouhých několik hodin značně urychlit metabolismus. K jiným doporučením pak patří intenzivní tělesné cvičení po dobu 2,5 minuty, udržování teploty 19 stupňů Celsia v ložnici či častější smích.

Jak se zbavit tuku na břiše

Přednedávnem dietologové uvedli pět potravin, kterých se musíme vzdát, abychom se zbavili nebezpečného viscerálního tuku. Viscerální tuk se akumuluje nikoli v podkožních vrstvách těla, ale kolem životně důležitých orgánů dutiny břišní. Má to často za následek cukrovku, srdeční a cévní choroby a hypertenzi.

Za hlavní viníky vzniku viscerálního tuku označili odborníci rýži, těstoviny, chléb, pečivo a brambory.

Řada výzkumů ukázala, že zbavit se nebezpečného tuku nejlépe pomohou diety s malým množstvím sacharidů.

Třeba osmidenní experiment za účasti 69 dobrovolníků s nadváhou ukázal, že lidé, kteří spotřebují malé množství sacharidů, ztratili o 10 procent více viscerálního tuku než ti, kteří drželi obyčejné nízkokalorické diety.

Odborníci přitom nedoporučují úplné odmítnutí zmíněných potravin. Je žádoucí je nahradit užitečnějšími — třeba celozrnným chlebem a pečenými brambory místo smažených.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.