0

Nová neznámá nemoc se šíří dál. V Japonsku odhalili první případ

První případ zápalu plic neznámého původu byl zaregistrován v Japonsku, informuje agentura Kjódó s odkazem na vládní zdroje.

Zatím je známo, že nemocný je Číňan. Žije v prefektuře Kanagawa a byl již propuštěn z nemocnice. Rozbor krve objevil nový typ koronaviru. Muž nedávno navštívil Wu-chan, kde byla tato choroba zaznamenána.

Čínská vláda koncem prosince informovala o odhalení ve Wu-chanu případů pneumonie neznámého původu.

Experti předběžně zjistili, že původcem nemoci je nový typ koronaviru. Do 11. ledna bylo odhaleno 41 případů onemocnění, jeden člověk zemřel, několik stovek lidí včetně zdravotníků, kteří přišli do styku s nemocnými, je pod kontrolou.

Většina nemocných má dočinění s velkoobchodem s mořskými plodinami, nevelká část pacientů popírá tento kontakt, v některých případech měli styk s nemocnými, informuje agentura.

Vedoucí oddělení nových chorob Světové zdravotnické organizace (WHO) Maria Van Kerkhove dříve sdělila, že nákaza novým typem koronaviru zaregistrovaného ve Wu-chanu může probíhat vzduchem od člověka k člověku. WHO rovněž vyzvala k tomu, aby po odhalení koronaviru nebyla zaváděna žádná omezení v obchodu nebo cestování mezi státy. Mají ale být připraveny rychle diagnostikovat novou nemoc a poskytnout pacientům příslušnou péči.

Koronaviry je rod více než 30 virů rozdělených na dva podtypy. Poprvé byly objeveny v roce 1965. Zasahuje lidi, domácí zvířata, ptactvo, prasata a hovězí dobytek. Koronavirus dokáže způsobit onemocnění dýchacího ústrojí, trávicí soustavy a nervové soustavy.


скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.