0

Jaké nebezpečí skrývá toaletní papír?

Dermatoložka Irina Skorogudajeva v rozhovoru pro noviny Večerní Moskva uvedla, jaké nemoci může způsobit toaletní papír, a jak si správně vybrat tento hygienický produkt.

Lékařka poznamenala, že nyní je na trhu obrovský výběr toaletního papíru a velké množství z nich jsou s aromatickými látkami, barvivy a dalšími přísadami.

„Přítomnost barviv může nejčastěji způsobit podráždění v tříselné zóně a na místech přímého kontaktu papíru a kůže,“ uvedla Skorogudajeva.

Podráždění není ale jediným problémem, který toaletní papír může způsobit. Zejména hygienické produkty nízké kvality mohou způsobit hemoroidy, zánět a dokonce i rakovinu, tvrdí doktorka.

„Tiskařské barvy obsahují olovo, které vyvolává rakovinu. Proto je lepší zapomenout na šedé exempláře,“ řekla.

Skorogudajeva se domnívá, že toaletní papír by měl být vyroben z čisté celulózy, neměl by být z recyklovaných materiálů, protože v tomto případě se používá chlór. „Chlór se přeměňuje na dioxin, což je toxická a karcinogenní látka,“ vysvětlila ruská lékařka.

Doporučila také kupovat toaletní papír bez vůní, barevných potisků a odstínů, jakož i pečlivé prostudovat složení - neměl by obsahovat kousky dřeva a pevné příměsi.

Vhlčené toaletní ubrousky jsou také nebezpečné pro zdraví kvůli chemikáliím, varovala dermatoložka. „Je to další základ pro podráždění kůže, vyrážku a suchost, protože k některým vzorkům se přidává alkohol. A v tomto případě je vlhčený ubrousek skutečným zlem,“ řekla.

Doktorka dokonce doporučila nepoužívat tyto hygienické výrobky, pokud se vyskytnou kožní problémy a používat tekoucí vodu.

Američané volají na policii, aby jim dovezla toaletní papír

Policie města Newport v USA dříve požádala obyvatele, aby nevolali na číslo 911, pokud jim dojde toaletní papír. „Je těžké uvěřit, že to musíme psát. Nevolejte na 911 jen proto, že vám došel toaletní papír. Můžete přežít bez naší pomoci,“ uvádí se na stránkách městského odboru policie.

Zpráva navíc uvádí historické příklady toho, jak se chovat v podobné situaci. Mimo jiné jsou zmiňovány alternativy, jako jsou lana namočená ve slané vodě, která používali námořníci, mořské houby na hůlce, které používali staří Římané, a kukuřičné klasy, které k tomuto účelu používali Mayové. Policie také navrhla použít účtenky, noviny a další alternativy toaletního papíru.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.