0

Byl zjištěn vliv sexu na spánek

Vidělo: 1385 lidí

Sex může kladně ovlivnit schopnost k rychlému usínání, k tomuto závěru dospěl doktor Michel Lastell z australské Qweenslandské univerzity. Výsledky výzkumu uvádí portál adelaidenow.com.

460 lidí ve věku 18-70 let sdělili během průzkumu, co obyčejně dělají před spánkem, a jak potom spí. 64% respondentů prohlásilo, že lépe spí, když se jim podařilo dosáhnout orgasmu spolu s partnerem. Lépe spí také ti, kdo se měli uspokojit sami, polovina z nich usíná rychleji.

Lastell má za to, že sex způsobuje tvorbu „biochemického koktejlu," který má zvýšený obsah takových hormonů jako oxytocin a prolaktin, a snižuje úroveň stresového hormonu kortizolu. Dohromady to přivádí člověka do uvolněného a klidného stavu.

Autor je také přesvědčen, že sex před spánkem pomáhá lidem zapomenout na problémy a nutí je odložit mobilní přístroje.

Američtí vědci již dříve zjistili, že sex velmi zřídka, navzdory běžným představám. způsobí zastavení srdce a další problémy v krevním oběhu.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.