0

Vědci promluvili o nebezpečí chronického nedostatku spánku

Vidělo: 1452 lidí

Američtí vědci z lékařské školy Washingtonovy univerzity v St. Louis promluvili o nebezpečí plynoucím z probdělých nocí. Podle nich nedostatek spánku podporuje rozvoj Alzheimerovy choroby.

Stručné shrnutí výzkumu bylo zveřejněno na webu univerzity.

Tým neurologů pod vedením doktora medicíny Randalla Batemana zjistil, že v případě chronického nedostatku spánku se v mozku prudce zvyšuje koncentrace bílkovin amyloidů beta (jež patří mezi spouštěče Alzheimerovy choroby — pozn. red.), což vede k rozvoji demence.

Během experimentu se zjistilo, že po bezesné noci hladina amyloidů beta překročila u dobrovolníků normu 25-30 procent. Uvádí se, že se podobné ukazatele zpravidla vyskytují u lidí, kteří mají genetický sklon k neurodegenerativním onemocněním.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.