0

Lékaři poradili, jak se každý den vyspat

Vidělo: 1420 lidí

Profesionální somnoložka, doktorka lékařských věd z Univerzity v Sydney Carmel Harringtonová uvedla, proč i po osmi hodinách spánku se mnozí lidé cítí být unavení a nevyspalí.

Odbornici cituje The Daily Mail.

Podle jejích slov chybou těch, kteří se setkávají s podobným problémem, je absence stálého režimu. Je mimořádně důležité vstávat a chodit spát v přibližně stejnou dobu, v opačném případě se kvalita spánku prudce snižuje, zdůrazňuje odbornice.

„Většina lidí nechápe, že doba, kdy se probouzejí, ovlivňuje dobu, kdy dokáží usnout," uvedla. Harringtonová vysvětlila, že ve chvíli, kdy člověk vidí ranní světlo, v mozku se přestává vytvářet melatonin, regulující denní rytmy, a právě na tomto časovém bodu se upevňují individuální „biologické hodiny".

Přitom somnoložka zdůraznila, že drobné odchýlení od navyklého režimu dne je možné, ale nemá být větší než 60 minut.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.