0

Byla jmenována nejlepší dieta na světě

Vidělo: 1352 lidí

Výzkumníci z amerického Národního ústavu srdce, plic a krve jmenovali už po osmé nejlepší ve světě dietu. Oznámil to ústav na svém webu.

Jak tvrdí vědci, dieta DASH (Dietní přístup k zastavení hypertenze) napomáhá celkovému ozdravení organismu, stabilizaci krevního tlaku a očištění trávicího ústrojí.

Jedním z hlavních požadavků pro takovou dietu je částečné nebo úplné odmítnutí slané potravy a její náhrada potravinami bohatými na sodík.

Vědci dospěli k závěru, že dieta DASH je nejlepším ze 40 schémat dietní výživy. Podle informace lékařů podobná výživa umožňuje dokonce v některých případech nebrat léky proti hypertenzi.

Výzkumníci z Aberdeenské univerzity ve Skotsku dříve zjistili, že diety s malou kalorickou hodnotou mohou prodloužit život.

Podle názoru vědců umožňují programy výživy s malou kalorickou hodnotou snížit riziko rané smrti u lidí s nadbytečnou váhou o 18 procent.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.