0

Igrománie bude od poloviny roku 2018 považována za psychickou poruchu

Vidělo: 1430 lidí

Světová zdravotnická organizace (WHO) chce zařadit igrománii jako psychickou poruchu do mezinárodního seznamu nemocí, který bude uveřejněn v polovině roku 2018.

„Igrománie jen zařazena do projektu přehodnocené 11. verze Mezinárodní klasifikace nemocí jako příklad chování igromanů (počítačových a video-her), které je charakteristické narušením kontroly nad hracími procesy, zvýšením priority her ve srovnání s jinými činnostmi, do takové míry, že hrací proces začíná převládat nad jinými zájmy a každodenními činnostmi, a také pokračování nebo zvýšení rozsahu hracího procesu, nehledě na vznikající negativní následky," řekl tiskový mluvčí WHO Tarik Jazarevič.

Podle názoru WHO k určení diagnózy igrománie výše uvedené schéma chování, ovlivňující rodinné, sociální, vzdělávací, profesionální nebo jiné oblasti pacientova života, musí být u něho pozorováno minimálně rok.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.