0

Vědci odhalili nový způsob, jak zhubnout bez diety

Vidělo: 1454 lidí

Zaměstnanci lékařského oboru Texaské univerzity v Galvestonu vyvinuli prostředek, který urychluje proces spalování tuku beze změny jídelníčku. Výsledky výzkumu byly zveřejněny na portálu ScienceDirect.

Hromadění tělesného tuku v organizmu je způsobeno nadměrným vylučováním bílkoviny NNMT, která zpomaluje metabolismus. Inovační prostředek umožňuje tuto bílkovinu blokovat, díky čemuž se metabolismus znatelně zrychluje. Tudíž tento vynález umožňuje hubnutí, aniž by bylo nutné omezovat příjem potravin, píše portál.

Vědci vyzkoušeli svůj výrobek na laboratorních myších, které dostaly jídelníček s velkým obsahem tuku. Obtloustlé hlodavce pak rozdělili na několik skupin, kterým začali dávat vyvinutý prostředek, nebo placebo. Po deseti dnech myši, jež dostávaly lék, zhubly o 7 procent své váhy, zatímco se velikost jejich tukových buněk zmenšila o 30 %. Kromě toho se hlodavcům normalizovala úroveň cholesterolu. Na druhou stranu myši, které dostávaly placebo, nadále tloustly.

„Blokující účinky ‚brzdy‘ tukových buněk vytvářejí inovační mechanizmus, který zrychluje buněčný metabolismus a zamezuje hromadění bílého tuku, jenž způsobuje obezitu a s tím spojené poruchy metabolismu," cituje portál New Atlas hlavní autorku výzkumu Harshini Neelakantanovou.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.