0

Vědci našli největšího nepřítele srdce a cév

Vidělo: 1403 lidí

Vědci, kteří zkoumali zdravotní stav osamělých lidí a lidí majících partnera nebo rodinu, potvrdili, že absence „druhé polovičky“ nebo dětí značně zvyšuje šance onemocnět a zemřít následkem všech cévních a srdečních onemocnění. Prohlásili to vědci vystupující na kongresu EuroHeartCare 2018 v Dublinu.

Věci prozkoumali údaje, které shromažďovala kardiologická oddělení kodaňských klinik v letech 2013-2014. Během té doby se tam obrátilo se žádostí o pomoc přibližně 14 tisíc Dánů trpících ischemickou chorobou, fibrilací síní a dalšími problémy krevního oběhu.

Analýza jejich chorobopisů ukázala, že osamělost zvyšovala pravděpodobnost smrti přibližně dvojnásobně u žen a téměř dvojnásobně u mužů všech sociálních kategorií a různého věku.

Anne Vinggaardová z Kodaňské univerzity se domnívá, že jedním z důvodů této skutečnosti je to, že osamělí lidé většinou vedou nezdravý způsob života a častěji přestávají užívat předepsané léky, věnovat se sportu nebo prostě vést aktivní způsob života.

Z druhé strany, jak zdůraznili vědci, osamělost negativně ovlivňuje zdravotní stav lidí obecně. Dokonce i když Vinggaardová a její kolegové „odstranili" všechny stopy zlozvyků a nezodpovědného chování ze statistiky, osamělí lidé stejně umírali dříve než jejich vrstevníci, kteří měli rodinu či životního partnera.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.