0

Lékaři nalezli neobvyklé spojení mezi „mužskými problémy“ a srdečními infarkty

Vidělo: 1465 lidí

Problémy s potencí přibližně zdvojnásobují pravděpodobnost srdečního záchvatu, srdečního selhání, mrtvice nebo jiných problémů srdce a krve, říkají vědci.

„Jak ukazuje náš průzkum, problémy s erekcí samy o sobě naznačují, že člověk má poruchu v činnosti srdce a cév. Lékaři by měli tento vztah zvážit a přijmout agresivnější přístup k boji s kardiovaskulárními chorobami, pokud si jejich pacienti stěžují na problémy v jejich osobním životě," říká Michael Blaha z Univerzity Johna Hopkinsa v Baltimore, USA.

Blaha a jeho kolegové sledovali životy asi dvou tisíc starších Američanů ve věku 60 až 74 let během čtyř roků.

V této době, jak poznamenávají vědci, muži dokázali přežít 115 srdečních infarktů, mrtvice a dalších akutních srdečních problémů.

Při porovnání těchto statistik se skutečností, že účastníci tohoto výzkumu vyprávěli o svých problémech v jejích sexuálním životě, vědci objevili zvláštní fenomén.

Muži, kteří říkali, že nemají žádnou nebo téměř žádnou erekci, se asi 2-3krát častěji stávají oběťmi srdečních problémů než ti starší Američané, jejichž pohlavní orgány jsou stále v pořádku.

Jak poznamenává Blaha, vědci zatím nevědí, s čím je to spojeno. Doufá ale, že tato spojitost dokáže pomoct mužům a lékařům se podaří maximálně prodloužit jejich život.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.