0

Jste samotář? To o vás prozradí geny

Vidělo: 1450 lidí

Vědci z Cambridgeské univerzity dospěli k závěru, že geny mají přímý vliv na to, zda osoba bude trpět osamělostí. Výsledky studie jsou publikovány v časopise Nature Communications.

Odborníci zkoumali databázi, která obsahuje informace o genomu téměř 500 tisíc lidí. V důsledku toho byly identifikovány oblasti genomu, které byly spojeny se pocitem osamělosti. 13 z nich tvoří spojení mezi touhou navštívit hospody a bary, 6 — s touhou jít do fitka a 18 — souvisí s religiózností.

Při studiu genetických variant, které jsou typické pro lidi trpících absencí společnosti, vědci také zaznamenali, že v mnoha případech byly podobné odchylky také spojeny s nadváhou. To znamená, že pravděpodobnost výskytu obou je určena stejnými geny a zřejmě je nutné bojovat s těmito problémy současně.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.