0

Šance na neuvěřitelně dlouhý věk. Bylo zahájeno testování tablety proti stáří

Vidělo: 1451 lidí

Vědci mají za to, že tento lék dokáže fungovat, a hodlají za několik let dosáhnout prvních výsledků.

Vědci z Ústavu biologického lékařství v Massachusettsu zjistili, že zásah do procesů růstu buněk a jejich přežití přispěje k restartu některých mechanismů imunního systému, píše Science Alert. Laboratorní zkoušky, jež spočívaly v šestitýdenní kůře dvou dobrovolníků ve věku 64 a 65 let dvěma přípravky, ukázaly, že zásah do procesu stárnutí může být účinný výhradně na buněčné úrovni.

Vědci sdělili, že zablokování jednotlivých fermentů a bílkovin umožňuje značně zpomalit procesy stárnutí a degradace vnitřních orgánů počínaje žaludečně střevním ústrojím a dalšími zažívacími orgány a konče mozkem, ve kterém se mohou neuronové spojitosti zachovat na dlouhou dobu v ideálním stavu. V dnešní etapě experimentu vědci ověřují účinnost přípravku inhibitoru, který je s to zpomalit syntézu terče rapamycinu (mTOR), zvláštního fermentu, jehož syntéza se ve stárnoucím organismu zvyšuje.

Půjde-li všechno podle plánu, pak biologové a genetici slibují, že během několika let zahájí testování plnohodnotného přípravku inhibitoru, který dokáže zpomalit stárnutí organismu a zvýšit průměrnou délku života na 120-150 let.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.