0

Byla zveřejněna dostupná potravina, která vás ideálně zbaví stresu

Vidělo: 1326 lidí

Vědci z Harvardské univerzity označili potravinu, která ideálně zbavuje stresu a v obchodech se prodává za dostupné ceny.

Experimentu se zúčastnily tři skupiny dobrovolníků, kteří během měsíce snídali různé potraviny. První skupina měla vejce, druhá dostávala ovesné vločky a třetí snídala ovesnou kaši bez vaření.

Nejlépe odolali stresu dobrovolníci z první skupiny, kteří jedli jedno nebo dvě vejce. Zjistilo se, že uvolňování hormonů stresu — adrenalinu- blokovalo čistý bílek a stupnici mikroelementů ze žloutku.

Nejméně odolatelnými ke stresu byli ti, kdo měl ke snídani ovesnou kaši bez vaření. Kvůli ní se razantně zvyšoval obsah cukru v krvi, který pak prudce klesl. Při takových výkyvech roste uvolňování hormonu stresu, což vyvolává panické útoky — strach, slabost a studený pot.

Jak zdůrazňují experti z Kolumbijské univerzity, pro úspěšný boj se stresem lze ke snídani sníst omletu s květákem nebo brokolicí. Pak se doporučuje vypít sklenici dýňové šťávy nebo sníst hrstku dýňových semínek, které obsahují hořčík a napomáhají odolat úzkosti.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.