0

Jakl o Afghánistánu: Raději bych vojáky poslal do přistěhovaleckých čtvrtí Berlínu

Vidělo: 1684 lidí

Člen správní rady Institutu Václava Klause Ladislav Jakl ve svém příspěvku na Facebooku napsal, že NATO musí neprodleně odejít z Afghánistánu a poznamenal, že bylo by lepší poslat vojáky do čtvrtí evropských měst, ve kterých bydlí migranti.

„To už by bylo logičtější poslat bojovat naše vojáky do přistěhovaleckých čtvrtí Paříže, Bruselu, Kolína nad Rýnem, Stockholmu nebo Berlína," oznámil Jakl.

Dodal také, že hlavní důvodem odchodu z Afghánistánu nejsou mrtví čeští vojáci (a dalších invazních zemí), ale jejich zadání je pochybné nebo žádné. „A oběti tedy úplně zbytečné. Na obou stranách," uvedl bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta ČR.

Podle Jakla je nutné najit důstojný způsob, jak z téhle nepromyšlené avantýry vycouvat. „A nástrojem nemohou být zbraně, které až dosud nic nedokázaly. Nástrojem dosažení jakéhokoli kompromisního řešení (a jiné nepřipadá v úvahu) je s Tálibánem jednat. Ale to není na vojácích. To musejí zařídit politici," sdělil.

Odchod NATO z Afghánistánu v minulých dnech doporučil i exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Prohlásil, že po úmrtí dalšího z českých vojáků v Afghánistánu je vojenská akce NATO v Afghánistánu omyl.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.