0

Vláda bezohledného kapitalisty s podporou komunistů je možná jenom v Česku

Vidělo: 1596 lidí

Poslanec a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg si po hlasování o důvěře vládě klade otázku, jestli je ještě Česko schopné navázat na demokratické tradice Tomáše Garrigue Masaryka a Václava Havla.

Podle Schwarzenberga byla po hlasování v Parlamentu a po vyslovení důvěry panu Babišovi ustanovena absurdní vláda. „Neboť je to vláda bezohledného kapitalisty s podporou komunistů, což jinde v Evropě možné není," napsal na svém Facebooku.

Poslanec si položil otázku, jestli je ještě Česko schopné navázat na demokratické tradice Tomáše Garrigue Masaryka a Václava Havla, nebo bude sklouzávat v honbě za materiálními statky, jak je vidět v postsovětských republikách.

„Tomáš Garrigue Masaryk správně říkal, státy vznikají a zanikají s principy, na kterých byly postaveny. Všechny zásady, na kterých byla republika Československá, ale taky republika Česká Václava Havla postaveny, nyní opouštíme. Tudíž vidím nyní naši budoucnost dosti ponurou," postěžoval se kníže.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.