0

Evropský parlament odhlasoval, že Maďarsko ohrožuje hodnoty EU. Hrozí sankce

Vidělo: 1276 lidí

Evropský parlament zahájil proceduru v souladu s článkem 7 Lisabonské smlouvy kvůli tomu, že Budapešť porušuje hodnoty EU. Je to poprvé, co Evropská unie zahájila tuto proceduru proti členské zemi.

Za spuštění procedury v souladu s článkem 7 hlasovalo 448 členů Evropského parlamentu, 197 hlasovalo proti a 48 se zdrželo. K přijetí návrhu EP potřeboval absolutní většinu, tj. nejméně 376 hlasů. Hlasování se uskutečnilo na plenárním zasedání ve Štrasburku.

Maďarsku hrozí, že přijde o hlasovací práva v Radě Evropské unie. Věc musí rozhodnout Evropská Rada, která pro schválení sankcí bude potřebovat jednomyslnost.

Dnes před tímto hlasováním maďarský premiér Viktor Orbán vystoupil v Evropském parlamentu, kde označil návrh spustit proceduru podle článku 7 za akt pomsty proti zemi za to, že odmítá přijímat uprchlíky v souladu se systémem kvót.

Loni Evropská komise zahájila stejnou proceduru proti Polsku.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.