0

Ministerstvo zahraničí USA obvinilo Rusko z diskreditace syrských Bílých přileb

Vidělo: 1250 lidí

Oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová prohlásila, že Rusko a syrské úřady bezdůvodně obviňují organizaci Bílé přilby.

Na Ministerstvu zahraničí RF dříve prohlásili, že činnost Bílých přileb je součástí informační kampaně pro diskreditaci syrských úřadů a vojáků.

„Asadův režim a Rusko vytyčují i nadále falešná obvinění proti Bílým přilbám v průběhu široké dezinformační kampaně a vystavují jejich dobrovolníky vážnému riziku… USA a mezinárodní společenství je i nadále podporují," řekla novinářům v úterý.

Ruské Středisko pro usmíření znepřátelených stran v Sýrii dříve oznámilo, že v Idlibu probíhá natáčení inscenované provokace s údajným použitím chemických zbraní syrskou armádou. Jak podotkl v úterý syrský ochránce lidských práv a veřejný činitel Ammar Džamal, skupina z 30 představitelů Bílých přileb přicestovala z území Turecka do syrské provincie Idlib, aby zorganizovala provokaci s údajným použitím chemických zbraní.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.