0

Francouzský ministr zahraničí řekl, proč je proti útoku na Idlib. O civilisty nejde

Vidělo: 1282 lidí

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian varoval, že ofenzíva syrských sil proti Idlibu vyžene tisícovky teroristů za hranice Sýrie. To představuje pro Evropu hrozbu.

Le Drian prohlásil, že v Idlibu je několik desítek francouzských teroristů, kteří mohou představovat hrozbu pro bezpečnost země. Dále varoval, že pokud dojde k ofenzivě, tak se teroristé pokusí opustit Sýrii a vydají se do Evropy.

„Nejspíše jsou tam (v Idlibu — pozn. red.) desítky francouzských ozbrojenců z Al-Káidy* a Daiš* (Islámský stát)," uvedl v úterý ministr ve vysílání televizní stanice BFMTV. „Je tam mnoho teroristů i z ostatních zemí, kteří se mohou rozptýlit," komentoval Le Drian následky možného útoku syrských sil za spolupráce s Ruskem proti Idlibu.

Toto prohlášení představuje obrat v argumentaci západních politiků, kteří vinili Sýrii, Írán a Rusko z útoků na civilisty a obviňovali je z použití chemických zbraní. Francie stejně jako předtím Spojené státy varovala, že pokud syrská armáda opět použije chemické zbraně, tak se připojí k úderům proti Sýrii.

Teď to však vypadá, že cílem západních států, nebo přinejmenším Francie, je ponechat teroristy v Sýrii a izolovat je tam, aby se nepřesunuli do Evropy.

Spojené státy opakovaně varovaly Sýrii, Rusko a Írán před útokem na Idlib a použitím chemických zbraní. Podle nich mají informace o tom, že Asad chemický útok již nařídil. Rusko naopak tvrdí, že provokaci chemického útoku připravují Bílé přilby za spolupráce s ozbrojenci.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.