0

Brexit opravdu může znamenat konec světa

Vidělo: 1300 lidí

Británie by se mohla stát závislou na Spojených státech kvůli údajům o kosmickém smetí, které se zřítilo na Zemi po tzv. no-deal Brexitu. Navrhly to Government papers.

Theresa Mayová opakovaně trvala na tom, že tzv. no-deal Brexit nebude znamenat konec světa. Ale EU v současné době buduje systém určený k ochraně družic před nárazem do jiných zařízení či kosmického smetí.

Systém rovněž sleduje materiály, které se zřítily zpět na Zemi, ať už na plánovaném či neplánovaném základě, nicméně Británie by o tom nemusela být varována.

Bez dohody se totiž Velká Británie nebude moci dále účastnit Vesmírného průzkumného programu a programu sledování, který spadá pod EU.

Labouristická poslankyně a členka Sněmovny lordů Jo Stevensová řekla: „Je hluboce znepokojující, že bude Velká Británie vyloučena z některých špičkových výzkumných projektů na světě. Tento výzkum poskytuje tisíce high-tech pracovních míst a ročně zajišťuje ekonomice miliardy."

Theresa Mayová říkávala, že Brexit nebude koncem světa — ale ve skutečnosti by to tak mohlo být. „Pokud z těchto společných projektů odejdeme, budeme sami sebe izolovat a budeme muset začít od nuly a utrácet peníze, zatímco naše evropské protějšky práci dávno dokončí," uvedla.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.