0

Alternativa pro Německo se stala nejpopulárnější stranou na východě SRN

Vidělo: 1287 lidí

Popularita pravicové strany Alternativa pro Německo (AdG) znovu stoupla po nepokojích v Chemnitu, strana obsadila první místo na východě Německa a předstihla unii CDU/CSU, o čemž svědčí výsledky průzkumu ústavu pro průzkum veřejného mínění Emnid pro bulvár Bild.

Podle dat průzkumu podpořilo na východě země AdG 25 % respondentů. Popularita bloku CDU/CSU v čele s kancléřkou SRN Angelou Merkelovou klesla. 24 % dotázaných prohlásilo, že jsou ochotni za ni hlasovat, 18 % podpořilo stranu Levice, 14 % Sociálnědemokratickou stranu Německa, 7 % Svobodnou demokratickou stranu a 6 % stranu Zelených.

Na západě země se ale rating unie naopak zvýšil. Podpořilo ji 31 % respondentů. Pouze 13 % západních Němců prohlásilo, že by dalo své hlasy AdG. Sociální demokraté (19 %) zůstali druhou politickou stranou v Západním Německu. Pro Zelené je ochotno hlasovat 14 %, pro Svobodné demokraty 10 %, pro stranu Levice (Die Linke) 8 %.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.