0

Čína snížila investice do státního dluhu USA

Vidělo: 1375 lidí

Nehledě na napjaté vztahy s USA je Čína i nadále na prvním místě v objemu investic do amerického státního dluhu, i když v červenci snížila ČLR investice do tohoto nástroje o 7,7 miliardy USD a má teď obligace za 1,171 trilionu dolarů, vyplývá z obnovených údajů ministerstva financí USA.

Na druhém místě je stejně jako před měsícem Japonsko, které naopak zvýšilo investice do amerických cenných papírů a akumulovalo papíry ministerstva financí USA na 1,0355 trilionu dolarů.

Za dvěma předáky značně zaostává Irsko, které má 300 miliard dolarů investic. To je o 600 milionů více, než mělo koncem června.

Rusko, které v červnu a v červenci značně snížilo své investice do tohoto nástroje, se dosud nevrátilo do první třicítky (bylo v posledních letech na 10. až 13. místě). Vyplývá to z informací amerického regulátora. Dříve se snížily ruské investice do státních obligací USA na minimum od roku 2007 a činily koncem května 14,9 miliardy USD. Do konce července se toto číslo prakticky nezměnilo: investice se snížily o 3 miliony dolarů (ze 14,910 miliardy na 14,907 miliardy USD).

Celkové investice do státních obligací USA se zvýšily do konce července o 40 miliard dolarů — na 6,2516 trilionu USD.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.