0

Pompeo zhodnotil šance USA v obchodní válce s Čínou

Vidělo: 1321 lidí

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo prohlásil, že USA vyhrají obchodní válku s Čínskou lidovou republikou. Cituje ho čínský list South China Morning Post.

„Vyhrajeme ji," řekl Pompeo, když uvažoval o obchodní válce dvou největších světových ekonomik v interview pro Fox News. Jeho slova zazněla těsně před zavedením USA cla na čínský vývoz v celkové výši 200 miliard dolarů.

„Výsledkem našich akcí bude, že se Čína bude muset chovat tak, jak by měla jako světová velmoc, otevřenost, priorita zákonů, respektování intelektuálního práva," řekl politik.

Podle Pompea hodlá prezident USA Donald Trump, nehledě na to, že se mu „velmi zamlouvá" vůdce ČLR Si Ťin-pching, provádět politiku, kterou „si zasluhují američtí dělníci". V praxi to znamená zavedení dalších obchodních sankcí proti čínskému zboží, poznamenal Pompeo.

Američtí politici se vyslovili proti čínským způsobům v byznysu již před zvolením Trumpa prezidentem, protože Čína nutila americké podniky odhalit výrobní tajemství a využívala získané technologie k vlastním účelům.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.