0

Obchod s dětmi? Veletrh dětí pro evropské gay páry v Bruselu

Vidělo: 1308 lidí

V Bruselu se ve dnech 22. a 23. září již po čtvrté konala konference a několik seminářů, věnovaných náhradnímu mateřství, které je v řadě zemí Evropské Unie zakázáno. Organizátorem konference je americká organizace Men having babies.

Na oficiálních stránkách organizace je uváděno, že Men having babies byla založena v roce 2012, kdy ve spolupráci se LGBT-společnostmi v Tel-Avivu, Los-Angelesu, Chicagu, Bruselu a dalších městech byla uspořádána první velká konference, věnována náhradnímu mateřství pro gay-páry. Uvádí se, že během dvou dnů konference účastnici nejenom dostávají informaci o všech aspektech náhradního mateřství, organizace dokonce poskytuje možnost najít „náhradní matku" pro své budoucí dítě na 24hodinovém veletrhu.

Ceny na děti jsou celkem variabilní a zaleží na jejich „kvalitě". Nejlevněji nemluvně stojí rodiče téměř 95 tisíc dolarů, zatímco nejdražší je na prodej za 160 tisíc. Dá se koupit i „komplexní balík", který zahrnuje psychologickou a právní pomoc, lety, hotely a zabezpečení pro náhradní matky.

Podle některých aktivistů a politiků je takový přistup skutečným „obchodem s dětmi", který otevřeně zneužívá evropské zákony. Je třeba si připomenout, že náhradní mateřství je právně zakázáno v řadě zemi Evropské unie, například ve Francii a Německu. Mimo jiné v roce 2015 Evropský parlament odsoudil pronájem dělohy jako jistou formu zneužívání žen. Komise pro mezinárodní záležitosti belgického senátu se také vyslovila proti náhradnímu mateřství. Obchodování s dětmi však stále v zemi pokračuje.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.