0

Na Ministerstvu obchodu Číny prozradili, k čemu přivede obchodní válka s USA

Vidělo: 1311 lidí

Zavedení zvýšeného cla se jednoznačně dotkne USA jako dodavatele LNG do Číny, prohlásil v úterý náměstek ministra komerce Čínské lidové republiky Wang Shouwen.

Minulý týden vyhlásila Čína odvetou za nová americká cla na čínské zboží, která nabyla platnosti 24. září, zavedení zvýšeného cla na dovoz více než 5,2 tisíce položek amerického zboží v objemu 60 miliard USD včetně desetiprocentního cla na dovoz LNG.

„USA jsou významným dodavatelem LNG do Číny, kvůli omezovacím obchodním opatřením, která podnikla americká strana, musela Čína nuceně podniknout podobná opatření. A to se skutečně může dotknout USA jakožto významného vývozce LNG do Číny. To je skutečnost, která se už projevila," prohlásil na briefingu Wang Shouwen.

Dodal, že v současné době je Austrálie také významným dodavatelem LNG do Číny, který má dobré perspektivy do budoucna.

Čína je velký trh, který se navíc otevírá vnějšímu světu. Nebýt obchodní války, poskytla by Čína stejné možnosti na tomto trhu všem dodavatelům LNG," řekl náměstek čínského ministra, když odpovídal na otázku, jestli mohou třetí země zvýšit objemy dodávek v souvislosti se zvýšením cla na americké zboží.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.