0

V Evropské centrální bance předpověděli nečekaný výsledek obchodní války mezi Čínou a USA

Vidělo: 1283 lidí

Podle výzkumu Evropské centrální banky zatímco Spojené státy budou více utrácet v případě zahájení obchodní války s jinými zeměmi, Čína se pocítí lépe po své pomstě.

Studie simulovala desetiprocentní americkou sazbu na všechny dovozy a ekvivalentní odvety z jiných zemí.

Jak uvádí Centrální banka, výsledky průzkumu ukazují, že čistá exportní pozice Spojených států by se výrazně zhoršila. „V tomto modelu americké firmy také méně investují a najímají méně pracovníků, což také zesílí negativní efekt."

Podle tohoto scénáře by Čína kompenzovala ztrátu prodejem svých výrobků na jiné trhy. Její ekonomika by v prvním roce rostla trochu rychleji.

Ve zprávě se uvádí, že pokud se do USA bude dovážet méně zboží z Číny, bylo by to vyrovnáno zvýšením čínského obchodu s jinými zeměmi, kde by vývozní země mohly získat podíl na trhu na úkor nákladnějšího vývozu USA.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.