0

Trumpova cla zasáhla americký automobilový průmysl

Vidělo: 1335 lidí

Americký automobilový koncern Ford ztratí jednu miliardu dolarů kvůli americkým clům na dovoz oceli a hliníku. S takovým prohlášením vystoupil generální ředitel společnosti Ford Motor Company James Hackett.

Jde o ztráty, které společnost očekává v letech 2018-2019. „Ironií je, že naše základní výroba je soustředěna v USA, čím déle tato situace bude pokračovat, tím více peněz ztratíme," řekl Hackett.

Ostatní američtí výrobci také mluví o ztrátách. Růst ocelových tarifů povede k dodatečným nákladům ve výši stovek milionů dolarů, i když 90 % oceli bude vyráběno v Americe, řekl výkonný viceprezident společnosti Honda North America Rick Schostek.

25% tarify na ocel a 10% na hliník pro Mexiko, Kanadu a země EU, americký prezident Donald Trump uvalil 1. června. V reakci na to všechny tyto země jako protiopatření zvýšily cla na mnoho druhů amerického zboží.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.