0

Po vraždě Miss Bagdád vyhrožují smrtí také bývalé Miss Irák

Vidělo: 1396 lidí

Bývalá nositelka titulu Miss Irák Shimaa Qasim promluvila o anonymních vyhrůžkách, které v současné době dostává. Podle informačního portálu BBC News jí byly tyto zprávy zaslány brzy po smrti modelky Tary Fares.

V neděli 30. září natočila Qasim video, na němž se slzami v očích sdělila, že dostala anonymní zprávu, v níž se píše: „Jsi na řadě." Vyhrůžku modelka obdržela poté, co byla zavražděna její kolegyně. Qasim prohlásila, že její úspěšné krajanky začali zabíjet jako kuřata a Fares označila za mučednici.

Zakladatelka skupiny al-Amal pro boj za práva žen Hanaa Edwar podotkla, že celá věc ohrožuje nejen Iráčanky, které se účastní soutěží krásy, ale také celou společnost.

„Útoky na veřejně známé ženy jsou pokusem o to, aby seděly doma a nesměly ven," prohlásila.

Ve čtvrtek 27. září byla Tara Fares, vítězka soutěže krásy Miss Bagdád a bloggerka s téměř třemi miliony fanoušků na Instagramu, zastřelena v iráckém hlavním městě. Podle jedné z verzí byla její vražda spojena s tím, že zveřejňovala fotografie v přiléhavém oblečení s odhalenýma nohama, které jsou pro muslimskou zemi až příliš odvážné.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.