0

Zetor úspěšně představil slovenské obrněné vozidlo Gerlach

Vidělo: 1288 lidí

Zetor Engineering upoutal pozornost návštěvníků svým vozidlem Gerlach na mezinárodním veletrhu mSport v polských Kielcích. A také na výstavě ve Slovinsku si ho všimli ministr obrany Karl Viktor Erjavec a generálmajor Alan Geder.

Kromě balistické a protiminové obrany je vozidlo schopné překonat stoupání o 60 % a dosáhnout rychlosti 110 km/h.

Taktické obranné vozidlo 4x4 Gerlach odveze 1,5 tuny a pohybuje se nadprůměrnou rychlostí. „Vozidlo překonalo terénní schod s výškou 500 mm a zdolalo okop s šířkou jednoho metru během testování ve vojenském prostoru na Záhorí. Při překonání obou překážek mělo vozidlo zátěž, kterou tvořila posádka a tunový náklad. Gerlach si během testu poradil i se šedesátiprocentním stoupáním a při jízdě na terénním okruhu nabíral rychlost 80 km/h," tvrdí konstruktéři.
"Produkt je v současnosti na bázi modulárního modulu, kromě tohoto faktoru je možné při rychlém rozběhu výroby využít i zkušenosti se strojírenskou výrobou a inženýrskými činnostmi v České republice a na Slovensku," řekl Juraj Pavlík, obchodní ředitel společnosti Zetor Engineering Slovakia.

"Ve finančním vyjádření to znamená, že při výrobě základní verze bude až 80 % z ceny vozů umístěných na Slovensku," uvedl Pavlík.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.