0

Juncker zkritizoval britská média. Svoboda projevu má podle něj své meze

Vidělo: 1305 lidí

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v rozhovoru pro rakouský tisk uvedl, že mu v Bruselu nebudou chybět britská média, která ho bezostyšně kritizují. Dále vyjádřil lítost v souvislosti tím, že mu bývalý britský premiér David Cameron nedovolil zúčastnit se kampaně týkající se otázky referenda o vystoupení z EU.

Současný předseda Komise a bývalý lucemburský premiér Jean-Claude Juncker je častým terčem kritiky britských médií. Obviňují ho z nadměrného pití alkoholu a útočí na něj kvůli účasti jeho otce ve 2. světové válce na straně Německa. Joseph Juncker, který zemřel v roce 2016, byl nucen narukovat na vojenskou službu ve Wehrmachtu (ozbrojené síly Třetí říše, pozn. red.) poté, co nacistické Německo obsadilo Lucembursko. Britská média ho však falešně obvinila ze sympatií k Adolfu Hitlerovi.

Kromě toho média o předsedovi Komise píší, že se opil na summitu NATO v Bruselu. Stalo se tak poté, co se na internetu objevilo video, na němž Juncker nedokáže sám chodit. Jeho mluvčí tehdy tvrdil, že se jednalo o křeče.

„Britský tisk je takový, že mi chybět nebude," uvedl Juncker. „Z části jde o to, že vůbec nerespektuje lidská práva politických aktérů. Svoboda projevu má rovněž své meze…Nelze lidem ničit osobní život," sdělil předseda Komise.

Juncker si rovněž postěžoval na to, že mu během příprav britského referenda o vystoupení z EU nebylo umožněno představit v Británii své názory. „Pokud by Komise zasáhla, tak by možná debata obsahovala správné otázky," uvedl Junkcer.

Jak upozorňuje britský deník Guardian, David Cameron se v roce 2014 stavěl proti nominaci Junckera do čela Evropské komise. Tvrdil, že s Junckerem bude mít problém přesvědčit Brity, aby zůstali v EU. Cameron mu vyčítal, že je hlavní silou, která oslabuje jednotlivé členské státy. Camerona v tom podpořil pouze maďarský premiér Viktor Orbán.

Zároveň Juncker vyjádřil optimismus ohledně průběhu vyjednávání o brexitu. „Myslím si, že bychom se měli vyvarovat scénáři, při kterém nedojde k žádné dohodě. Nebude to dobré pro Británii ani pro zbytek unie," uvedl.

„Domnívám se, že dosáhneme dohody o vystoupení. Musíme se rovněž dohodnout na politickém prohlášení, které bude dohodu doprovázet. Zatím u toho ještě nejsme," zdůraznil Juncker.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.