0

Šéf BP: Tak mohou USA zlikvidovat evropský energetický systém

Vidělo: 1276 lidí

Šéf britského energetického gigantu BP Robert Dadley označil nové americké sankce proti ruským společnostem Gazprom, Rosněfť a Lukoil podle vzoru sankcí proti Rusalu za smrtelné pro evropský energetický systém. Ve fatální scénář ale nevěří.

„Nevěřím, že se to může stát," řekl Dudley během Oil & Money Conference.

„Myslím si, že když se takové podniky jako Gazprom, Rosněfť či Lukoil dostanou pod sankce, tak jako se to stalo s Rusalem, tak to doslova zlikviduje energetický systém Evropy," prohlásil Dudley na otázku o možném vlivu přímých sankcí USA, které by se mohly dotknout podílu BP v ruském koncernu Rosněfť.

Na začátku dubna tohoto schválily Spojené státy paket nových sankcí proti Rusku, které se dotkly společností podnikatele Olega Děripasky, Viktora Vekselberga a některých dalších společností.

скачать dle 12.1
Našli jste chybu?

Popište nám prosím chybu, na kterou jste narazili. Klikněte myší CTRL+ENTER.
V okně, které se objeví popište problém a pošlete Administrace.

Komentáře:0

O projektu

Gloobal.Cz je novou média značkou.Gloobal.Cz má jedinečné postavení jako poskytovatel alternativního obsahu zpráv a jako rozhlasová stanice. Nabízí úplnější obraz světa se skutečně rozmanitou škálou názorů, Gloobal.Cz mluví o tom, o čem jiní mlčí. Použití jakýchkoli materiálů přidaných k webu povoleno za předpokladu, že odkaz na internetové stránky.